Gdzie wybrać się na Mazurach? Co warto tu zobaczyć, zwiedzić? Jeśli zastanawiacie się nad atrakcjami, jakie warto odwiedzić w tym przepięknym regionie Polski, warto skorzystać z zasobów naszego portalu.
Tym razem zachęcamy Was do przejrzenia naszych propozycji z kategorii „zwierzęta”. Ranking najbardziej popularnych miejsc w tej dziedzinie to efekt Waszego zainteresowania danymi miejscami.
Oczywiście zachęcamy do przeglądania całego działu, ponieważ takich interesujących miejsc mamy dużo więcej w portalu mazury24.eu.
Papugarnia Mazury wraz z Mini Ogrodem Zoologicznym w Wilkasach to egzotyczne miejsce gdzie można się poczuć wyjątkowo, a to za sprawą prawie 80 papug z 25 różnych gatunków oraz oswojonych wiewiórek hudsona, które można karmić z ręki a nawet pogłaskać. Na terenie funkcjonuje również mini zoo z małymi kurczaczkami, królikami i kaczkami. Spotkać można także i kolorowe bażanty i gęsi garbonose oraz indyki.
Niektóre zwierzątka można pogłaskać i karmić (tylko odpowiednim pokarmem, który można zakupić). Szczególną frajdę powinny mieć dzieci, chociaż dorośli po kilku chwilach również zachowują się podobnie. Zwierzęta są oswojone z ludźmi, więc nietypowe sesje zdjęciowe na pamiątkę są codziennością. Papugi, mimo licznego stada mają oczywiście swoje imiona. Możemy poznać m.in. następujące gatunki tych pięknych ptaków: ary ararauny lorysy tęczowe, rozelia białolica, kakadu różowe, amazonka niebieskoczelna, modrolotka.
Jeśli szukacie ciekawego miejsca na rodzinny wypad w okolicy Giżycka (5km), zapraszamy do Mazurskiego Mini Zoo w Kapie. To niewielkie ZOO, mieści się w malowniczej wiosce i oferuje możliwość obcowania z wieloma zwierzętami egzotycznymi i hodowlanymi, które można spotkać na polskie wsi lub w lesie.
Mazurskie Mini Zoo w Kapie to idealne miejsce dla miłośników zwierząt i przyrody w którym można zobaczyć między innymi: kangury, wielbłąda, jeżozwierze, alpaki, ostronosa, skunksa, serwala, surykatki, papugi, wiewiórki, emu, daniele, żółwia, przepiórki, pawie, bażanty, drób ozdobny, unikatowe rasy owiec takie jak: walisserskie, rackie, Św. Jakuba, qasant, somalijskie, kameruńskie, fryzyjskie, lancolma (jedna to jedna z największych kolekcji ras owiec w Polsce), ponadto: osiołki, kuce i konie, a także kozy ozdobne.
Zwierzęta można głaskać i karmić. Na terenie obiektu znajduje się również "królikolandia" tzn. mała kraina królików (gatunek baran francuski), która skrada serce małym i dużym, podobnie jak silki chińskie, kurki jedwabiste.
Prawdopodobnie konie te to potomkowie legendarnych i wymarłych już Tarpanów, które niegdyś zamieszkiwały Puszczę Białowieską. Obecnie wolno żyjące koniki można spotkać w Stacji Badawczej Polskiej Akademii Nauk w Popielnie. Obiekt jest otwarty do zwiedzania. Chociaż Tarpany już właściwie wymarły, to polskim naukowcom udało się w latach 20. XX wieku odtworzyć niejako ten gatunek dzikich koni.
Niezwykłe miejsce w Puszczy Piskiej, gdzie na specjalnym terenie można nie tylko oglądać dzikie zwierzęta, często zagrożone wyginięciem. ale również… je dotknąć czy nakarmić. Kadzidłowo leży zaledwie 10 km od Rucianego-Nida. Park obejmuje teren ok. 100 ha i znajduje się na śródleśnych łąkach. To powoduje, że zwierzęta w nim przebywające bytują jak w swoim normalnym środowisku.
Większość zwierząt jest oswojona z człowiekiem więc zwiedzający mogą je oglądać z bliska, dotknąć czy nawet karmić. Swobodnie przechadzać się między dzikimi zwierzętami, których w normalnych warunkach nie moglibyśmy obejrzeć. Zwierzęta można oglądać tylko pod obecność przewodnika. W parku zobaczymy takie, ginące już gatunki: ryś, wilk, puchacz, cietrzew, głuszec, jarząbek. Przebywają tam również takie zwierzęta jak: tarpany, daniele, wilki skandynawskie, łosie czy jelenie.
Ośrodek jeździecki "Akademia Jeździecka z Cienia" znajdujący się przy Agroturystyce Melnik w Nowym Harszu (przy jez. Dargin) przeznaczony jest zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych miłośników koni. Każdy jeździec znajdzie dla siebie odpowiedniego towarzysza.
W stajni pracują ludzie z ogromnym doświadczeniem w obyciu z końmi, instruktorzy, hipoterapeuci, oligofrenopedagodzy, miłośnicy wierzchowców i fantastyczni pasjonaci, którzy chętnie wprowadzą Państwa w tajniki jazdy konnej. Osobom zaawansowanym w jeździectwie proponowane są wyjazdy w teren, galopady po lesie, pławienie i podziwianie przepięknych, mazurskich krajobrazów z końskiego grzbietu. Wszystkie konie są dobrze zajeżdżone i w świetnej kondycji.
Puszcza Borecka to ostoja dla wolno żyjących w naszym kraju żubrów. Te wspaniałe zwierzęta można również obejrzeć w pokazowej zagrodzie w miejscowości Wolisko. Na specjalnie zbudowanej platformie turyści mogą z bliska przyjrzeć się żubrom oraz uczestniczyć w ich karmieniu – to właśnie wtedy można je dokładnie obejrzeć.
Warto wiedzieć, że do połowy XVII wieku żubry w Puszczy Boreckiej żyły na wolności. Niestety ich populacja stale się zmniejszała aż w końcu wyginęły. Od 1956 r. podjęto próby rekonstrukcji populacji żubra w Puszczy Boreckiej. Początkowo zwierzęta te żyły w specjalnej zagrodzie aż w końcu populacja tak się rozrosła, że mogły znów żyć na wolności w okolicznych lasach.
Zwierzęta te można teraz oglądać na specjalnie wyznaczonym, pokazowym terenie w Ośrodku Hodowlanym w Wolisku. Dotrzeć do zagrody pokazowej, znajdującej się obok leśniczówki, można przez Wolisko.
To 5 najciekawszych miejsc, gdzie spotkacie rozmaite zwierzęta na Mazurach
Wszystkie obiekty z działu „zwierzęta” możecie zobaczyć tu: Zwierzęta na Mazurach
Serwis mazury24.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!