Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał sternik promu, który pływał po jeziorze Czos. Sternik kierujący łodzią po jeziorze Ełckim miał promil alkoholu w organizmie.
Za kierowanie łodzią w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, oraz utrata wszelkich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Natomiast za brak dokumentów według Ustawy o żegludze śródlądowej grozi mu kara grzywny nawet do 5 tysięcy złotych.
Mrągowo
Mrągowscy policjanci otrzymali informację, że sternik promu poruszającego się po jeziorze Czos może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze, którzy niezwłocznie przyjechali pod wskazany adres sprawdzili stan trzeźwości wskazanego mężczyzny. Podejrzenia zaniepokojonego świadka potwierdziły się. Badanie wykazało, że sternik miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. To nie jedyne jego przewinienie. Mężczyzna nie miał przy sobie obowiązkowych dokumentów potwierdzających uprawnienia, dokumentu rejestracyjnego i dokumentu bezpieczeństwa w postaci świadectwa zdolności żeglugowej - tym samym popełnił wykroczenia.
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, oraz utrata wszelkich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za brak dokumentów według Ustawy o żegludze śródlądowej grozi mu kara grzywny nawet do 5 tysięcy złotych.
Ełk
Patrolując Jezioro Ełckie funkcjonariusze skontrolowali łódź motorową. Zachowanie mężczyzny, który stał za jej sterami wzbudziło podejrzenia patrolu, w związku z czym skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 21-latek pływał mając ponad promil alkoholu w organizmie. W tej sytuacji policjanci zdecydowali o przekazaniu łodzi osobie trzeźwej będącej na łodzi.
Policjanci przypominają, że sternik, który ma powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie, odpowiada podobnie, jak nietrzeźwy kierowca samochodu. W tym przypadku grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jeśli natomiast sternik ma od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie, odpowiada za wykroczenie. Grozi mu wówczas kara grzywny.
Apelujemy o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie elementarnych zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy by nie wchodzić do wody będąc pod wpływem alkoholu. Przypominamy też, że za pływanie żaglówkami, łódkami, kajakami czy rowerami wodnymi pod wpływem alkoholu grozi kara grzywny, ale przede wszystkim jest to niebezpieczne zarówno dla nas samych jak i innych osób wypoczywających nad wodą.
Serwis mazury24.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.