Ełk oraz Centrum Informacji Turystycznej Birštonas na Litwie łączą siły, by wspólnie tworzyć markę Workation. Oba miasta otrzymały na ten cel dofinansowanie. Mazurskie miasto chciałoby stać się miejscem, gdzie swoją pracę będą wykonywali freelancerzy i tzw. „cyfrowi nomadowie” z Polski i świata.
Park Naukowo-Technologiczny w Ełku w ramach współpracy partnerskiej między Polską, a Litwą na rzecz rozwoju zrównoważonej turystyki ekologicznej w obszarze transgranicznym otrzymał dofinansowanie na projekt pn. „Workation jako cel turystyki transgranicznej”.
- Wspólnie tworzymy markę Workation, która sprawi, że Ełk i Birštonas staną się nowymi hubami dla cyfrowych nomadów i zdalnych pracowników – informuje Urząd Miejski w Ełku.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach celu „Europejska współpraca terytorialna na lata 2021-2027”.
- Celem projektu jest zwiększenie rozpoznawalności obszaru przygranicznego jako atrakcyjnego kierunku turystycznego, zmniejszenie sezonowości w branży turystycznej oraz ułatwienie efektywnego wykorzystania zasobów naturalnych i walorów regionu do rozwoju usług turystycznych. Działania podejmowane w ramach projektu mają na celu promocję wspólnych produktów - marek turystycznych opartych o koncepcję Workation (połączenie słów "work" - praca i "vacation" - wakacje) – informują organizatorzy.
Rezultatem projektu ma być wspólnie opracowany "Przewodnik dla sektora obiektów noclegowych w obszarze transgranicznym", zawierający m.in. wskazówki dotyczące dostosowania do pracy zdalnej, a także branżowego marketingu.
Ponadto zostanie opracowana wspólna strategia promocji marki Workation partnerów projektu, w okresie krótko i długoterminowym.
W dzisiejszym zglobalizowanym świecie, gdzie granice między życiem zawodowym a prywatnym coraz bardziej się zacierają, pojawia się nowy trend – workation. Jest to połączenie dwóch angielskich słów: "work" (praca) i "vacation" (wakacje).
Workation to sposób na połączenie obowiązków zawodowych z przyjemnością podróżowania i odkrywania nowych miejsc. W praktyce oznacza to, że pracownik wyjeżdża w atrakcyjne miejsce turystyczne, ale zamiast całkowicie odpoczywać, realizuje swoje obowiązki zawodowe zdalnie. Może to być praca z plaży, górskiego schroniska, kawiarni w małym miasteczku czy z eleganckiego apartamentu w innym kraju.
Serwis mazury24.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!