Nowa kładka na Kanale Giżyckim dotarła do II etapu konkursu TOP Inwestycje Komunalne 2020 i teraz walczy o głosy.
Giżycko znalazło się w gronie najlepszych – 25 nominowanych inwestycji polskich samorządów. Spośród właśnie tych inwestycji, Rada Konsultacyjna. udziałem specjalistów ze świata administracji, samorządu i biznesu, wybierze dziesięć, które zostaną nagrodzone.
O przyznaniu nagrody przez Radę Konsultacyjną dowiemy się najpóźniej 13 maja.
Niezależenie od głosowania jury, również czytelnicy serwisu PortalSamorządowy.pl organizatora plebiscytu, mogą wybrać własną inwestycję – głosowania jury i czytelników są niezależne i nie mają na siebie wpływu. Głosowanie czytelników trwa do 13 maja. Inwestycja z największą liczbą głosów pozytywnych, otrzyma nagrodę od czytelników portalu.
Głosowanie trwa do 13 maja do godz. 10.00 na stronie PortalSamorzadowy.pl: https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/top-inwestycje-komunalne-2020,78/udroznienie-szlaku-wodnego-na-kanale-gizyckim,2516/
Dodajmy, że kładka w Giżycku powstała dzięki wsparciu funduszy UE w ramach realizacji wspólnego projektu mazurskich samorządów skupionych wokół Stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 – „Budowa i przebudowa infrastruktury związanej z rozwojem funkcji gospodarczych na szlakach wodnych WJM wraz z budowa śluzy „Guzianka II” i remontem śluzy „Guzianka I”/etap II A – udrożnienie szlaku wodnego na Kanale Giżyckim, przebudowa nabrzeży jezior: Mikołajskiego, Niegocin, Nidzkiego oraz brzegów rzeki Pisy”.
W opisie nominacji „Udrożnienie szlaku wodnego na Kanale Giżyckim” na stronie PortalSamorzadowy.pl czytamy:
„(…) Inwestycja była kluczowym elementem w komunikacji miejskiej. Giżycko podzielone jest na dwie części Kanałem Łuczańskim. Oba brzegi połączone były zabytkowym mostem obrotowym (jednym z nielicznych w Europie) oraz kładką dla pieszych wybudowaną w ubiegłym stuleciu. Wychodząc problemowi naprzeciw, powstał obiekt, który poprzez zastosowanie odpowiednich spadków ciągów pieszo-rowerowych i budowę wygodnych schodów umożliwia poruszanie się mieszkańcom między dwoma brzegami kanału bez przeszkód architektonicznych.
Dodatkowo w ramach inwestycji powstało miejsce służące rekreacji oraz wyremontowana została cześć kanału. Cały obiekt poprzez zastosowanie konstrukcji sprężonej oraz wypełnienie balustrad szkłem sprawia wrażenie lekkiej konstrukcji, która nie zaburza ładu przestrzennego, a w połączeniu ze stonowaną kolorystyką stanowi uzupełnienie zagospodarowania części miasta, która objęta jest ochroną konserwatorską.
Serwis mazury24.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.