Funkcjonalny minimalizm, przyciągające uwagę meble i dodatki, otwarte przestrzenie — to najważniejsze cechy industrialnego stylu. Jaka jest jego geneza i w czym tkwi sekret ogromnej popularności industrialnych wnętrz? Podpowiadamy.
Styl industrialny narodził się w Stanach Zjednoczonych w latach 50. Na skutek potężnego kryzysu gospodarczego i idącej za nim fali bankructw przedsiębiorcy zaczęli masowo opuszczać fabryki, hale i biura. Uważana za stolicę przemysłu nowojorska dzielnica Soho opustoszała. Przemysłowe wnętrza szybko zaadoptowali jednak artyści, tworząc jedyne w swoim rodzaju mieszkania, pracownie i galerie. W ciągu kolejnych lat oryginalne poprzemysłowe przestrzenie stały się popularnymi miejscami spotkań i centrami życia artystycznego.
Popularność industrialnych przestrzeni szybko wypłynęła na szerokie wody. Oryginalnie urządzone wnętrza szybko zdobyły przychylność architektów i zachwyciły zamożnych mieszkańców Nowego Jorku. Kolejne lata przyniosły ekspansję za ocean. Dziś styl industrialny jest jednym z najbardziej pożądanych stylowe aranżacyjnych. Wszystko za sprawą jego unikalnych zalet.
Industrialne wnętrza przyciągają uwagę oryginalnymi formami, nieoczywistymi rozwiązaniami aranżacyjnymi i artystycznym sznytem. To, co wyróżnia go spośród innych to:
Nieodzownym elementem industrialnego stylu są industrialne meble — wysmakowane, oryginalne, tworzone ze starannie wyselekcjonowanych materiałów. Do ich wyrobu najczęściej wykorzystuje się egzotyczne drewno (zazwyczaj palisander, mango i akację), metal i szkło — w różnych proporcjach. W zależności od nich industrialne stoły, szafy i półki mają mniej lub bardziej industrialny charakter.
Mniej znaczy więcej — jedną z najważniejszych cech industrialnych mebli są minimalistyczne formy. Takie konstrukcje nadają pomieszczeniom lekkości i optycznie je otwierają. Nie mniej ważne są proste geometryczne formy i dopracowane do perfekcji oryginalne detale — metalowe uchwyty, charakterystyczne postarzenia czy oryginalne faktury.
Sekretem ogromnej popularności industrialnych mebli nie jest jednak wyłącznie oryginalny design. Dzięki użyciu twardego egzotycznego drewna są one niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu zachowują swoje właściwości jeszcze wiele lat po zakupie. Wykonane z najwyższą troską o każdy detal skutecznie przyciągają uwagę, stają się królami każdego wnętrza.
Choć meble industrialne przywodzą na myśl przestronne lofty ze ścianami z czerwonej cegły i betonowymi posadzkami, pasują nie tylko do industrialnych wnętrz. Wykonane z egzotycznego drewna komody, szafki i konsole świetnie odnajdą się także w tych urządzonych w stylu kolonialnym, rustykalnym, boho. W otoczeniu harmonijnie dobranych dodatków wyeksponują swój urok także w tradycyjnie zaaranżowanych przestrzeniach, także niewielkich.
Industrialne meble to kwintesencja minimalizmu, wysmakowanego designu i oryginalności. Odporne na zmieniające się z sezonu na sezon trendy pozostaną modne przez lata.
Dzięki industrialnym meblom i dodatkom wykreujesz wymarzone, jedyne w swoim rodzaju wnętrze — stylowe i funkcjonalne.
Źródło: https://www.indianmeble.pl/kol
Serwis mazury24.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!