Rzeźby-ławki inspirowane mazurskimi podaniami i legendami powstały z okazji 450-lecia Węgorzewa. To efekt tygodniowej pracy twórczej na terenie Parku Etnograficznego przy Muzeum Kultury Ludowej.
W niedzielę odbyło się uroczyste zakończenie Pleneru Rzeźbiarskiego z okazji 450-lecia Węgorzewa.
Przypomnijmy, że inspiracją do tworzenia był wykład Jerzego Łapo o mazurskich podaniach i legendach, pochodzących ze zbioru „Czarci Ostrów”. W ramach pleneru powstało sześć rzeźb-ławek, będących doskonałym połączeniem sztuki z funkcją użytkową.
Podczas uroczystego zakończenia pleneru burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski oraz zastępca burmistrza Lidia Czerniewicz podziękowali artystom za zjawiskowe rzeźby, zapraszając jednocześnie do Węgorzewa w przyszłym roku. Tradycja plenerów rzeźbiarskich ma być bowiem kontynuowana.
Działaniami artystycznymi kierował Piotr Bogdaszewski. Uczestnicy pleneru: Bogumiła Caniboł, Ireneusz Caniboł, Kazimierz Kakowski, Roman Kiełb, Maria Moryc, Engelbert Weimann, Krzysztof Wiza.
Organizatorem wydarzenia było Węgorzewskie Centrum Kultury.
Gdzie staną rzeźby-ławki? Na terenie gminy Węgorzewo. Ich lokalizacja będzie nawiązywała do podań i legend, które były inspiracją pracy twórczej.
źródło: UM Węgorzewo
Serwis mazury24.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.