Po ponad rocznej budowie i pracach wykończeniowych do użytku oddano część BOT - Budynku Obsługi Turystów w Wilczym Szańcu na Mazurach.
Budynek sfinansowany ze środków własnych Nadleśnictwa Srokowo oraz Funduszu Leśnego PGL Lasy Państwowe liczy 353 m2. Mieszczą się w nim: sklep z pamiątkami, biuro i zaplecze, toalety, prysznice, pomieszczenie dla matek z małymi dziećmi oraz kawiarnia z tarasem.
- Już dziś możecie Państwo korzystać z pełnego zaplecza sanitarnego, a wkrótce otwarcie nowoczesnego sklepu z publikacjami dotyczącymi Wilczego Szańca i pamiątkami – informuje Nadleśnictwo Srokowo.
Oprócz tego powiększony zostanie parking i zaplecze gospodarcze. Wszystko po to, by obsłużyć kilkaset tysięcy zwiedzających w sezonie.
Zgodnie z tradycją, w metalowej tubie, zwanej kapsułą czasu, umieszczone zostały przedmioty upamiętniające dzień symbolicznego rozpoczęcia budowy – dokument aktu, medal pamiątkowy „Wilczy Szaniec”, moneta, aktualne wydanie Gazety Olsztyńskiej oraz lista pracowników Nadleśnictwa Srokowo.
Lasy Państwowe chcą w kolejnych latach wyremontować obiekt hotelowy i restaurację. Powstać ma też nowa wystawa historyczna. Ma to być ekspozycja dotycząca II wojny światowej, jej skutków i krzywd. Wykorzystane mają być nowe techniki przekazu treści; wystawa kierowana ma być także do turystów zza granicy.
Średnio Wilczy Szaniec odwiedza 300 tys. turystów rocznie; w czasie pandemii nieco mniej, bo 260 tys.
Znany brytyjski dziennik „The Telegraph” wymienił Wilczy Szaniec wśród 25 najatrakcyjniejszych miejsc do zwiedzenia w tej części Europy Wschodniej.
OEH-P "Wilczy Szaniec" Nadleśnictwa Srokowo zaprasza do odwiedzin Wilczego Szańca także w długie weekendy w listopadzie.
Serwis mazury24.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.