Mazury możemy zwiedzać różnorodnie. Nie tylko oglądając imponujące zabytki historii czy podróżując po rozległej, mazurskiej przyrodzie. Również mazurskie miasta starają się na różne sposoby przyciągnąć turystów. Mrągowo na Mazurach od lat stawia na organizację tzw. questów miejskich.
Wielkim zainteresowaniem cieszy się quest wiodący szlakiem mrągowskiej maślanki. Jednak to mazurskie miasto cały czas rozwija tego typu turystykę miejską. Właśnie kończą przygotowania kolejnego questu o nazwie „Mrągowskie Kowboje” – wszak Mrągowo jest polską stolicą muzyki country oraz właśnie tu znajdziemy prawdziwe miasteczko westernowe.
Pracownicy Informacji Turystycznej w Mrągowie informują, że kończą już prace nad tym nowym questem.
- Przejście trasy zajmie ok. 2 godziny, do pokonania jest 6 km. Mamy już niemal w całości opracowaną trasę oraz częściowo zaprojektowaną ulotkę; dopracowujemy wierszowane zagadki. Mamy nadzieję, że mrągowianie będą się dobrze bawić, a turyści dodatkowo poznają nasze miasto w nietypowej formie – przekazuje Informacja Turystyczna w Mrągowie.
10 kowbojów w Mrągowie na Mazurach
Przypomnijmy, że niedawno na ulicach miasta stanęło 10 miniaturowych rzeźb, przedstawiających, m.in. kowbojów, które stanowią zarówno element dekoracyjny, jak i fragment gry miejskiej, która jest obecnie w procesie tworzenia. Warto podkreślić, iż projekt powstał w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego i nosi nazwę „Mrągowskie kowboje”. Mrągowskie Kowboje to dziesięć figurek, które stanęły na terenie Mrągowa na wzór krasnali we Wrocławiu, czy pofajdoków w Szczytnie.
Mieszkańcy Mrągowa wybrali ten projekt w głosowaniu w Mrągowskim Budżecie Obywatelskim 2024. Jego autorem jest Bartłomiej Polok. Mrągowskie Kowboje zajęły drugie miejsce, na pierwszym znalazły się Punkty Ratownicze z defibrylatorami AED.
Każda figurka ma swoją unikalną historię i styl, co dodaje im wyjątkowego charakteru. Znajdują się one w różnych częściach miasta, tworząc swego rodzaju szlak turystyczny, który prowadzi przez najbardziej atrakcyjne miejsca w Mrągowie. Dzięki nim, spacer po ulicach miasta staje się niezwykłą podróżą w czasie i przestrzeni, przenoszącą nas w klimat dzikiego zachodu.
Według projektu stanowić mają część gry miejskiej, nad którą obecnie pracuje Mrągowska Informacja Turystyczna. Ma również pojawić się możliwość zwiedzania miasta w połączeniu z oryginalną formą interaktywnej rozrywki wraz z poznaniem historii.
Figurki kowbojów odgrywają także ważną rolę w promocji Mrągowa jako miejsca unikalnego i wartego odwiedzenia.
Miasto skutecznie wykorzystuje swoją nietypową atrakcję w działaniach marketingowych, przyciągając turystów zainteresowanych kulturą westernu i muzyką country. Organizowane są tematyczne wycieczki, podczas których przewodnicy opowiadają o historii festiwalu i znaczeniu figurek, a także imprezy plenerowe nawiązujące do klimatów dzikiego zachodu.
Serwis mazury24.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!