376 prac 26 autorów w rozmiarze 1 metr na 70 centymetrów zawieszonych jest na płotach wzdłuż wsi Wojnowo na Mazurach. Po raz kolejny w tym regionie możemy podziwiać chyba największą wystawę fotografii w naszym regionie. Warto dodać, że cała prezentacja rozciąga się na odcinku 2,5 kilometra.
Na ósmy Wojnowski Festiwal Fotografii przyjechali artyści fotografii z całego kraju, by zaprezentować swoje zdjęcia, ale i dyskutować o sztuce fotografowania. Na zdjęciach, prezentowanych w Wojnowie, pokazano wiele tematów: architektura, pejzaż, portret, jest nawet reportaż fotograficzny. Nie ma dominującego motywu. Wiele zdjęć ma charakter artystyczny.
Organizatorzy do udziału w wystawie zaprosili także przedstawiciela naszego regionu – 15-letniego ucznia Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie Szymona Bartołda, który robi bardzo dojrzałe zdjęcia przyrodnicze.
Ta nietypowa wystawa zdjęć rozmieszczonych na płotach wiejskich zabudowań wzbudza zawsze ogromne zainteresowanie wśród turystów. Wiele samochodów przejeżdżających przez wieś zwalnia, zdarza się także, że podróżni zatrzymują auta i spacerują wzdłuż płotów ze zdjęciami.
Wystawa fotografii w Wojnowie będzie czynna do końca września.
To, co wyróżnia to wydarzenie, to nie tylko jego dostępność, ale także sama różnorodność prezentowanych prac. Obejmujący 2,5-kilometrową galerię na świeżym powietrzu festiwal prezentuje imponującą gamę fotografii, które obejmują różne tematy, takie jak architektura, krajobraz, portret, a nawet fotoreportaż. Nie ma dominującego motywu, dzięki czemu każdy odwiedzający może znaleźć oddźwięk w pracach, które przemawiają do jego osobistego gustu i zainteresowań.
Wojnowski Festiwal Fotografii to coś więcej niż wystawa - to wydarzenie kulturalne, które sprzyja dialogowi i docenieniu sztuki fotografii. To miejsce, w którym historie opowiadane są przez obiektyw, emocje uchwycone w kadrze, a piękno świata ujawnia się w migawkach. W miarę jak festiwal stale się rozwija, pozostaje świadectwem siły fotografii do łączenia ludzi, wywoływania uczuć i celebrowania ludzkich doświadczeń.
Wojnowski Festiwal Fotografii pojawił się pierwszy raz w 2017 roku. Swym pomysłem nawiązuje do francuskiego Festival Photo La Gacilly. Ideą Wojnowskiego Festiwalu Fotografii jest prezentacja dorobku polskich fotoreporterów i fotografów szerokiej publiczności przez udostępnienie ich w dużym formacie w ogólnodostępnej ulicznej galerii. Prace można obejrzeć nawet nie wysiadając z auta. Wystarczy zwolnić przejeżdżając przez Wojnowo. Do tej pory na płotach zaprezentowane zostało prawie 2000 zdjęć.
Swoje ekspozycje prezentowali tu min: Chris Niedenthal laureat nagrody WPP, Czarek Sokołowski jedyny polski laureat prestiżowej Nagrody Pulitzera, Jerzy Kośnik, Anna Musiałówna, Zbigniew i Maciej Kosycarzowie i wielu innych utalentowanych i nagradzanych artystów. Zakres tematyczny prezentowanych prac jest dość szeroki znajdziemy tu klasyczne reportaże z całego świata, zdjęcia sportowe, portrety, zdjęcia podwodne czy pejzaże z ponad 50 lat pracy polskich fotografów.
Stałymi elementami WFF są: galeria prac polskich leśników, wystawy pokonkursowe: im. Erazma Ciołka na fotografię społecznie zaangażowaną i im. Eugeniusza Lokajskiego na fotografię o tematyce sportowej oraz retrospekcja Polski lat PRL.
Serwis mazury24.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!