Warsztaty poprowadzą profesjonalni muzycy, realizatorzy dźwięku; ich zadaniem będzie zapoznanie uczestników działań z obróbką dźwięku oraz uwrażliwienie na muzykę otaczającej przestrzeni.
Aby w pełni zdefiniować zjawisko dźwięku, należy zrozumieć, że nie wszystkie istniejące dźwięki są słyszalne, należą do nich między innymi: ultradźwięki, infradźwięki oraz dźwięki pola magnetycznego.
Warto tu jeszcze dodać, że dźwięki niesłyszalne przez człowieka mogą być rejestrowane przez urządzenia pomiarowe. Warsztaty będą polegały na swobodnym chodzeniu i nasłuchiwaniu (poprzez urządzenie specjalnie do tego stworzone), dźwięków fal elektromagnetycznych. Uczestnicy będą mieli szansę usłyszeć jakiego rodzaju dźwięki generują urządzenia elektromagnetyczne (światła, reklamy LED i inne), zastanowić się w jaki sposób pole elektromagnetyczne wytwarzane przez człowieka oddziałuję na nasze życie. Podczas warsztatów nastąpi swojego rodzaju odczarowanie świata, ponieważ to, co na co dzień niesłyszalne, stanie się słyszalne.
Prowadzenie warsztatów: Rafał Kołacki.
Miejsce: Świetlica Socjoterapeutyczna w Giżycku, ul. Sikorskiego 3B.
Współorganizator: Świetlica socjoterapeutyczna w Giżycku.
Organizator: Fundacja Fabryka UTU Współpraca: Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej
Wstęp nieodpłatny!
"Dźwiękospacery!!~~#%@)*^^" to zadanie z zakresu nieformalnej edukacji, badające środowisko akustyczne człowieka wraz z jego całym kontekstem kulturowym, społecznym, geograficznym. Niekonwencjonalne działania, głównie w formie warsztatów i wspólnych koncertów, kierujemy do dzieci i młodzieży z niewielkich miejscowości woj. warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.
Warsztaty poprowadzą profesjonalni muzycy, realizatorzy dźwięku; ich zadaniem będzie zapoznanie uczestników działań z obróbką dźwięku oraz uwrażliwienie na muzykę otaczającej przestrzeni. Projekt bada możliwości wykorzystania muzyki, dźwięku w edukacji i kulturze; upowszechnia wiedzę na temat dźwięków i muzyki współczesnej. Ze względu na specyfikę obszaru działania, motyw
przewodni warsztatów stanowią: estetyka wody, twórczo pojęta hydroakustyka, a także antropologia pogranicza.
Tropiąc hybrydy pejzażu dźwiękowego Warmii i Mazur, Podlasia zajmiemy się tworzeniem dźwiękowej mapy obszarów transgranicznych, pogranicza.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Serwis mazury24.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!