Po raz siódmy Stn:ort Festival zaprasza do udziału w tym wyjątkowym i absolutnie unikatowym programie koncertów, dyskusji, warsztatów, instalacji - sztuki, teatru, odczytów autorskich i spotkań networkingowych z pysznym regionalnym jedzeniem.
Wydarzenie będzie trwało od 11-14.08.2023, od piątku do poniedziałku w Sztynorcie.
Bezpośrednio w porcie w Sztynorcie, niedaleko pałacu, przez cztery dni spotykają się artyści z różnych krajów, którzy będą prezentować swój program w otwartej atmosferze. Dzięki bezpłatnemu wstępowi i otwartym strukturom festiwal zaprasza do odkrywania i pełnego uczestnictwa.
STN:ORT Festival pozostawia odwiedzającym decyzję, czy chcą powiedzieć Steinort-Festival czy Sztynort-Festival - w przypadku STN mogą sami wybrać brakujące litery.
Tegoroczne motto "Koła, kręgi, bańki" (Circles, Cycles, Bubbles / Kreise, Zirkel, Bubbles) jest niejako próbą analizy, pytaniem i wizją wobec przyszłości naszego społeczeństwa. W jaki sposób możemy stworzyć dialog, współpracę i wspólnotę w społeczeństwie, które często wydaje się być podzielone na "koła, kręgi i bańki"? Jak możemy zapobiec wykluczeniu i ekskluzywności oraz otworzyć przestrzeń dla autentycznego spotkania? I czy nasze społeczeństwo może uczyć się od cyklu i obiegu w przyrodzie, aby przeciwdziałać katastrofie klimatycznej?
Spotkanie autorskie
Program dla dzieci: Kreise, Zirkel und Bubbles/ \Circles, Cycles, Bubbles/ Koła, Kręgi i Bańki.
Codziennie ok. 12-14:00, bufet z domowymi potrawami, prowadzony przez gospodynie z okolic Węgorzewa. Sobota 12.08. od godz. 11:00 przy pałacu w Sztynorcie i niedz. 13.08. od godz. 11:00 w Łabapie. W przypadku deszczu: w Pracownii Garncarni w Kamionku .
Nie-Biała Flaga: Warsztaty haftu dla każdego, niezależnie od wieku wiekowych.
Mobilny warsztat hafciarski "Nie-biała flaga" poświęcony jest współtworzeniu i dzieleniu się doświadczeniami, łącząc lokalne społeczności i odwiedzających Sztynort. Uczestnicy i goście festiwalu zachęcani są do kreatywności, której efektem jest duży patchwork z ręcznie haftowanymi elementami. Organizacja i idea: Festiwalowy kolektyw studentów etnologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, współpraca z Węgorzewskim Uniwersytetem Seniora (Uniwersytet III. Wieku w Węgorzewie).
Serwis mazury24.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!