Podczas warsztatów uczestnicy poznają teoretyczne wiadomości dotyczące wzajemnych relacji dźwięku i przyrody. Będą słuchać i nagrywać odgłosy natury, budować instalacje. Świat roślin i zwierząt pełen jest różnego rodzaju dźwięków - mogą one stać się bezpośrednią inspiracją do tworzenia muzycznych instalacji.
Rośliny wydają dźwięki, wykorzystując wiązki przewodzące wodę, dzięki wiatrowi natomiast m.in. szumią i skrzypią.
Podczas warsztatów będziemy budować elementy składowe instalacji dźwiękowych. Będą to działania landartowe. Budulcem służącym do budowy instalacji będą materiały recyklingowe, znalezione (kapsle, worki, szyszki, gałęzie etc.); to między innymi z nich zbudujemy w lesie grające rzeźby.
Miejsce:Las Miejski, Gajewo k. Giżycka
Data: 26-27.09.2020 (sobota, niedziela), godz. 11.00-14.00
Wstęp nieodpłatny!!
Prowadzenie warsztatów: Rafał Kołacki
Organizator: Fundacja Fabryka UTU
Współpraca: Nasz Las Miejski Giżycko
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Prowadzący:
Rafał Kołacki – jego zainteresowania niemal od zawsze związane były z muzyką. Jako archeologa interesowała go głównie archeomuzykologia jako etnologa etnomuzykologia i muzyczne subkultury młodzieżowe. Jako praktyka przede wszystkim hard core/punk i muzyka etniczna (szczególnie rytualna) ale nie tylko.
Jest związany z następującymi zespołami: HATI, Molok Mun, Innercity Ensemble, Mammoth Ulthana i DAO. Aktualnie nie porzucając starych fascynacji pasjonuje się badaniem dźwiękowej tkanki miejskiej. Jest pomysłodawcą i współtwórcą multimedialnego projektu Tonopolis - www.tonopolis.pl, który w sposób subiektywny miał scharakteryzować dźwiękowe otoczenie Torunia. Jest uczestnikiem edukacyjnego projektu Dźwiękospacery, w ramach którego prowadzi warsztaty z dziećmi i studentami, próbując uwrażliwiać ich na dźwięki sonosfery oraz świadome, głębokie nasłuchiwanie.
Nagrywa, słucha, tworzy ale również analizuje teoretycznie zgromadzony materiał, chcąc w swoich badaniach poruszyć problem wzajemnego stosunku dźwięku (to jak słyszymy) do cech i ról społecznych jakie przyjmujemy. Interesuje go również komunikacyjna funkcja dźwięku, to jak, gdzie i kiedy dźwięki stają się komunikatami.
Solowo wydał do tej pory trzy płyty: Tonopolis. Impression from the Town (2010), Panoptikon (2013) i Ninkyo Dantai (2014). Nagrywa muzykę do filmu (Panoptikon 2013), słuchowisk i bajek (Bajki dla odważnych 2013). Prowadzi niezależne wydawnictwo płytowe Noisen Records Od siedmiu lat jest także kuratorem międzynarodowego festiwalu CoCArt Music Festival oraz cyklu wydarzeń dźwiękowych :audioskopia:.
Dźwiękospacery!!~~%@)*^^ to cykl twórczych terenowych warsztatów, skierowanych do mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Projekt ma na celu stworzenie archiwum dźwiękowego, dźwiękowej mapy najbliższego otoczenia. W ramach działania rejestrujemy dźwięki otoczenia, tworzymy słuchowiska, nagrania, audycje. Warsztaty prowadzą profesjonalni muzycy, realizatorzy dźwięku, audio-eksperymentatorzy z całej Polski, których zadaniem jest zapoznanie dzieci i młodzieży z nagrywaniem i obróbką dźwięku oraz uwrażliwienie na muzykę otaczającej nas przestrzeni.
Serwis mazury24.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!