Po raz trzeci Mrągowskie Centrum Kultury zaprasza na Jarmark Wielkanocny, czyli różnorodność kultur w Mrągowie, który odbędzie się 13 kwietnia 2025 r. w Niedzielę Palmową na placu PCK przy Mrągowskim Centrum Kultury w godzinach 11.00 - 17.00.
Świąteczną atmosferę stworzy kiermasz z rękodziełem, tradycyjną żywnością, świątecznymi ozdobami i niespodziankami. Na kramach znajdą się m.in. pisanki, stroiki świąteczne, rękodzieło artystyczne, miody, swojskie wędliny, babki wielkanocne i wiele innych związanych z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi.
Nie zabraknie oryginalnych wyrobów z Wilna: chleba wileńskiego, wyrobów rękodzieła ludowego i smakołyków, a zwłaszcza palm wileńskich - małych dzieł sztuki wyplatanych z suszonych kolorowych ziół i zbóż.
Oprócz kiermaszu wielkanocnego na program Jarmarku złożą się także występy artystyczne oraz animacje w wielkanocnej wiejskiej zagrodzie. To wszystko tworzyć będzie różnorodność kulturową Świąt Wielkanocnych.
Program Jarmarku Wielkanocnego w Mrągowie
11:00 Rozpoczęcie Jarmarku, przywitanie gości i przedstawienie idei wydarzenia, prezentacja wszystkich atrakcji, zaproszenie do stoisk oraz do wspólnej przedświątecznej zabawy.
11:20 Wiosenne występy dzieci z Przedszkoli: Nasze Pociechy, Bajka, Stokrotka.
12:00 Zespół Bis Canto.
13:00 Rozstrzygnięcie konkursu na fikuśną pisankę.
13:45 Zespół Żejmiana z Podbrodzkiego Centrum Kultury na Litwie.
14:15 Studio Wokalne Sukcesw koncercie "Sukces na ludowo".
15:10 Zespół Żejmiana.
Wielkanoc w wiejskiej zagrodzie "Staropolskie Obyczaje i Tradycje" a w niej:
- zabawy plastyczne dla dzieci i rodziców - kolorowanki, pisanki, malowanie drewnianych zajączków, baranków oraz wieszanie ozdób na mega jajku; malowanie i przystrajanie jajek dużych i małych; konkursy z nagrodami,
- Zwierzyniec z żywymi małymi kurczakami i królikami
- Zabawy i animacje sprawnościowe - animatorzy zaproszą dzieci i całe rodziny na wyścigi "bocianów" (z jajkiem, na szczudłach); wyścig "kogutów", świąteczny slalom z jajem; jajoloty – rzuty jajkiem do celu; wyścig „baranków”; łapanie kaczuszek; zbiory jajek
- Dojenie mućki – stałe stanowisko gdzie „wiejska gospodyni” prezentuje w jaki sposób należy doić krowę oraz opowiada skąd się bierze mleko.
Serwis mazury24.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!