Zapraszamy na leśny koncert muzyki inspirowanej poezją H.D. Thoreau. Data: 27 września, niedziela, godz. 18.00-19.30. Miejsce: Nadleśnictwo Spychowo/Polana Gawra koło Spychowa
Po sukcesie albumu “William’s Things” inspirowanego poezją Blake'a, Michał Górczyński, wybitny klarnecista, improwizator i kompozytor kontynuując niezwykły cykl „muzyka do języków”. Pozostaje w obszarze poezji anglojęzycznej. Po mistycznej i romantycznej Anglii Blake'a przyszedł czas na XIX-wiecznego amerykańskiego poetę i filozofa Henry'ego Davida Thoreau. To niekwestionowany guru obecnych ekologów i ekoentuzjastów, piewca natury i życia w bliskim kontakcie z przyrodą.
Płytę artyści nagrywali w lesie, poddając się duchowi natury, grając razem z nią, odczytując jej intencje. Cały materiał jest dialogiem z najbliższą człowiekowi przestrzenią, z jego naturalnym, pierwotnym otoczeniem.
Górczyński przygotował oryginalne kompozycje do tekstów H. D. Thoreau i, po raz kolejny, po mistrzowsku, stworzył formę zdumiewająco świeżą, wolną od kalkulacji czy konformizmu. Tak powstało dzieło gdzie niecodzienna uroda muzyki i symboliczna moc słów układają się w jednorodną doskonałą całość.
Trio William's Things tworzą:
Michał Górczyński – klarnet kontrabasowy
Sean Palmer – śpiew
Tomasz Wiracki – fortepian
William’s Things (...) porzuca tu teksty Williama Blake’a, od którego wzięło nazwę przy okazji pierwszej płyty. I bierze na warsztat guru ekologów Henry’ego Davida Thoreau, na co zresztą ten cały las, obecny w nagraniach non-stop poprzez delikatny ambient ptasich odgłosów (z rzadka przerywany przez jakąś ingerencję ludzką w typie przelatującego samolotu), z miejsca nas naprowadza. (...)
• Bartek Chaciński Polifonia / Polityka
Organizator: Fundacja Fabryka UTU
Współpraca: Nadleśnictwo Spychowo
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Dźwiękospacery!!~~%@)*^^ to cykl twórczych terenowych warsztatów, skierowanych do mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Projekt ma na celu stworzenie archiwum dźwiękowego, dźwiękowej mapy najbliższego otoczenia. W ramach działania rejestrujemy dźwięki otoczenia, tworzymy słuchowiska, nagrania, audycje. Warsztaty prowadzą profesjonalni muzycy, realizatorzy dźwięku, audio-eksperymentatorzy z całej Polski, których zadaniem jest zapoznanie dzieci i młodzieży z nagrywaniem i obróbką dźwięku oraz uwrażliwienie na muzykę otaczającej nas przestrzeni.
Serwis mazury24.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!