Poezja K. I. Gałczyńskiego w interpretacji Przemysława Bluszcza. Muzyka: Ignacy Lisiecki - fortepian (utwory F. Chopina i L. van Beethovena). XXXVI edycja koncertów “Muzyka u Gałczyńskiego” odbędzie się 14 lipca, o godz. 17.00 w Leśniczówce Pranie (Muzeum K. I. Gałczyńskiego).
Po kilkuletniej przerwie na scenę w Praniu powróci znakomity pianista, mieszkający na stałe w Japonii Ignacy Lisiecki. Od czasu ostatniego pobytu w leśniczówce koncertował m.in. w Tokio Opera City, Filharmonii Narodowej w Warszawie, sali NOSPR w Katowicach oraz z kwartetem smyczkowym berlińskiego Konzerthausu i współpracował z Tokyo Philharmonic Orchestra, Kyushu Symphony Orchestra, legendarnym litewskim wiolonczelistą Davidem Geringasem czy Polskim Wydawnictwem Muzycznym, rejestrując preludia fortepianowe Aleksandra Tansmana w związku z publikacją fonograficzną stu najciekawszych dzieł polskiej muzyki ostatniego stulecia. Ignacy Lisiecki został wyróżniony w 2011 roku dyplomem polskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne dokonania na rzecz szerzenia polskiej kultury na świecie. Studiował w klasie fortepianu na Uniwersytecie Muzycznym im Chopina w Warszawie, w Hochschule fur Musik und Theater w Hanowerze oraz dyrygenturę na Tokyo University of Arts. Dużo uwagi pianista poświęca muzyce współczesnej, dokonał m.in. prawykonań utworów Pawła Hendricha (jemu dedykowanych) czy Romana Palestry. Pierwsza płyta Ignacego Lisieckiego Homage to Brahms zyskała pozytywny odbiór w mediach. Pisały i mówiły o niej m.in. “Newsweek”, “Polskie Radio”, szwajcarskie publiczne “Radio RTS” oraz amerykańskie “Fanfare Magazine”. W tym roku w wydawnictwie Sony Music ukazał się jego najnowszy album CD Swan Songs.
Źródło: http://lesniczowkapranie.art.pl/site/?page_id=16
Przemysław Bluszcz to ambitny polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, z wykształcenia lalkarz. Z maniakalnym uporem obsadzany w rolach morderców i gangsterów. Kreowany na czarny charakter przez kolejne stacje telewizyjne. Przez 11 lat związany ze sceną Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, na której zagrał m.in. Benka Cygana w Balladzie o Zakaczawiu w reż. Jacka Głomba, Faziego w Made in Poland i Ryśka w Osobistym Jezusie w reż. Przemysława Wojcieszka. Obecnie aktor warszawskiego Teatru Ateneum. Za rolę Tadka w filmie „W dół kolorowym wzgórzem” w reżyserii Przemysława Wojcieszka otrzymał w 2004 roku na FPFF w Gdyni nagrodę za debiut. Wystąpił w filmach „Skazany na bluesa” Jana Kidawy-Błońskiego, „Oda do radości” Maćka Migasa, „Made in Poland” Przemysława Wojcieszka czy „Zero” Pawła Borowskiego. Komisarz Grosz w serialu telewizyjnym „Mrok” w reżyserii Jacka Borcucha. Wielbiciel szeroko pojętej Sztuki, z naciskiem na muzykę. Ulubione teksty wyczytane u innych to: „...trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba...”, „ kto nie maszeruje, ten ginie” czy „ja znam twoje chwyty, ty znasz moje - tracimy czas”.
Serwis mazury24.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!