Poezję K. I. Gałczyńskiego przedstawi Magdalena Cielecka. O oprawę muzyczną zadbają: Bartłomiej Wąsik – fortepian, Michał Pepol – wiolonczela (utwory m.in. C. Debussy’ego, F. Chopina, M. Richtera i A. Pärt’a).
11 sierpnia o godz. 17.00 odbędzie się kolejna odsłona XXXVI edycji koncertów “Muzyka u Gałczyńskiego” w Leśniczówce Pranie (Muzeum K. I. Gałczyńskiego).
Bartłomiej Wąsik to pianista, kompozytor i aranżer, laureat wielu międzynarodowych konkursów oraz Paszportu Polityki 2014, Gwarancji Kultury przyznawanej przez TVP Kultura i zdobywca tytułu Polak z Werwą. Jest współzałożycielem i członkiem Lutosławski Piano Duo oraz kwartetu Kwadrofonik. Występował niemal w całej Europie, Azji, obu Amerykach. W 2010 roku debiutował w Carnegie Hall i Chicago Symphony Hall, prezentując opracowania utworów Chopina, które krytycy opisali jako “absolutnie genialne”. W 2011 roku, podczas debiutu w Filharmonii Berlińskiej, wraz z kwartetem Kwadrofonik wykonał m. in. autorską aranżację Święta Wiosny Igora Strawińskiego na dwa fortepiany i perkusję. Projekt artysty Nowa Warszawa, czyli dwanaście na nowo zaaranżowanych piosenek o Warszawie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki i publiczności, jednocześnie rozpoczął artystyczną przyjaźń ze Stanisławą Celińską i Royal String Quartet. Projekt został uhonorowany Wdechą i Gwarancją Kultury przyznawaną przez TVP Kultura. W 2014 odbyła się premiera filmu dokumentalnego Nowa Warszawa, w reżyserii Bartka Konopki. Bartek Wąsik jest również laureatem nagród fonograficznych: Fryderyk za najlepsze nagranie muzyki kameralnej (Lutosławski Piano Duo), Folkowy Fonogram Roku (Kwadrofonik). W 2014 roku wspólny projekt zespołu Kwadrofonik i Doroty Miśkiewicz: Lutosławski, Tuwim – Piosenki nie tylko dla dzieci uzyskał status Złotej Płyty. Jesienią 2014 roku nakładem wydawnictwa Bołt Records ukazała się płyta zawierająca utwory na dwa i cztery fortepiany Tomasza Sikorskiego i Juliusa Eastmana. W roku 2015 roku miała miejsce premiera fonograficzna Requiem ludowego projektu, który był owocem współpracy zespołu Kwadrofonik i śpiewaka Adama Struga, nagrodzonego Folkowym Fonogramem Roku 2015.
Michał Pepol – wiolonczelista, aranżer, członek Royal String Quartet, z którym koncertuje w najlepszych salach koncertowych w Europie i bierze udział w renomowanych festiwalach muzycznych. Współzałożyciel i współorganizator Festiwalu Kwartesencja. Dla brytyjskiej wytwórni Hyperionnagrał albumy z kompletem kwartetów Szymanowskiego, Góreckiego, Pendereckiego, Lutosławskiego, Szymańskiego i Mykietyna. Płyty zostały entuzjastycznie przyjęte przez światową krytykę (m.in. płyta miesiąca w BBC Music Magazine, dwukrotnie Editor’s Choice w Gramophone).
Serwis mazury24.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!